and
Admin-
Posts
8300 -
Joined
-
Last visited
Medlemsinfo
-
Bosted
oslo
-
Medlemskort
Tilsendt i posten og digitalt
Contact Methods
-
Hjemmeside
http://
-
ICQ
0
Profile Information
-
Kjønn
Male
-
Interesser
Ford?
Recent Profile Visitors
66911 profile views
and's Achievements
Ford RS (6/6)
-
Tenkte Grenland 7-9 august. Hvilken klikkfangst! Fra glansdagsbilder til "oppgitt bilcrossbygg". Først var jeg 😀Så var jeg 😧
-
Synes du det er lenge å vente til Grenlandtreffet? Da har jeg nyhet å fortelle deg. I år er vi tilbake på Rudskogen søndag 28 juni 2026! Dette blir sporkjøringtreff. Mer informasjon finner du her: https://www.fordclubnorway.no/forum/topic/83703-fcn-på-rudskogen-søndag-28-juni-2026/
-
Her er det viktig å være tidlig når porten åpner kl 12.00 for førermøte begynner en halvtime senere kl 12.30. Førermøte er viktig å få med seg for teknisk kan du ta senere på dagen.
-
Ford Club Norway og Club Honda Norge kobler seg i år på BMWCCN sitt Rudskogentreff søndag 28 juni 2026. Denne søndagen blir en ren banedag/trackday uten utstilling, men det er lov å parkere på publikumsparkeringen for de som ikke skal kjøre på banen. Du er velkommen selv om du ikke skal kjøre. Vi slår "FCN/CHN klubbcamp" i depoet for de av oss som skal kjøre, og skal du ikke kjøre er det bare å ta med en stol om du vil sitte ved klubbteltet vårt. Hengerparkering er på grusplassen ovenfor publikumsparkeringen. Priser for søndagen: Kjøring: 2000kr + (NBF digital engangslisens) som betales med VIPPS eller bankkort i BMWCCN teltet ved inngangen. Passasjer: 100kr som kjøpes i BMWCCN Hovedteltet. Inngang publikum er gratis. PROGRAM Søndag: 12:00 Porten/Inngang åpner 12:00 – 14:00 Innsjekk 12:30 – 13:00 Førermøte 13:00 – 13:20 Klasse 2 heat, Gateregistrerte biler 13:20 – 13:40 Klasse 3 heat (biler med bur) 13:40 – 14:00 Klasse 2 heat 14:00 – 14:20 Klasse 3 heat 14:20 – 14:40 Klasse 2 heat 14:40 – 15:00 Klasse 3 heat 15:00 – 15:20 Klasse 2 heat 15:20 – 15:40 Klasse 3 heat 15:40 – 16:00 Klasse 2 heat 16:00 – 16:30 Familiekjøring 16:30 – 17:00 Klasse 3 heat 17:00 – 17:20 Klasse 2 heat 17:20 – 17:40 Klasse 3 heat 17:40 – 18:00 Klasse 2 heat 18:00 Banen stenges Regelverket for banedagen er det samme som vi selv brukte på FCN Vålertreffene 2016-2019. https://bilsportboka.no/kapittel/event-motordag-banedag/arrangor-og-teknisk-reglement-for-banedag-oppvisning/ Det kjøres kun klasse 2 og 3. Klasse 2 er biler uten bur. Klasse 3 er biler med bur og lisensbiler. Denne dagen blir det kun sporkjøring.
- 1 reply
-
- 2
-
-
Søndagen blir en mandag. Kikk innom i morgen kveld for jeg har nyheter å melde.
-
Dagen begynte overskyet. Men med tiden kom solsteiken og varmen. Noen få dråper som varslet kl 17.15 før det igjen steiket på med sol. Siste heat før banen stengte ble kjørt av trekløveret den velkjente svenske sedan og to stykk 911 Turbo S. En velykket Vålerhelg selv om langtidsværmeldingen i forkant varslet noe helt annet.
-
Det var solbrillevær på Vålerbanen i dag. Det skulle man ikke tro i følge værmeldingene tidligere i uken, men på torsdag så ble det håp om tørr asfalt. Været er ikke det som hindrer deg fra å være på Vålerbanen i morgen. Veldig glad for at premieutdelingen i morgen ikke skjer med regnjakke på.
-
Regnet ga seg kl 9.00 og ser ut som det var rette valget å la regnjakka henge igjen på knaggen hjemme. Har mer enn nok av bagasje så jo mindre å bære på jo bedre. Høydepunkter som allerede er på plass er selvsagt min egen Mk7, men det er også to kvasse Civic fra sånn tredve år tilbake i tid. Elise og Emira, Turbo S og GT3 RS. Mye kvass Audi, og en Z06 for oss som liker V8. Føles også helt riktig å parkere Mk7 ved siden av TRX. #Mk7livet
-
Det blir premiering i to jubileumklasser på Vålerbanen i år. Escort Mk4 1986-90 og Taunus Mk2 1976-79.
-
Er mange modeller som har jubilum i år, men som nevnt før jeg er alene på dette da alle vil smake, men ikke bake. Skal jobbe under treffet som vanlig, men tar meg tid til Escort Mk4 40 år og Taunus Mk2 50 år.
-
Kalenderen viser 2026 ikke 2006. 😄 100K for denne er ikke overpris når du ser hva som forlanges av Sierra med både 3 og 5 dører for tiden. Ikke ungdomsklubb, men ungdomsgruppe. Tekst og bilder på jobben fra januar 2023 her https://mhkd.no/oppslagstavla/burud-i-januar/ Ferdig sommeren 2023 ble 2025.
-
Ligger bakpå med det meste i år, men i dag fikk jeg sett gjennom begge NMrundene. Kjøringen imponerer! Er noen år siden Mats kjørte Sierra sedan i GT5 og GT4 så det er artig med klubbil i GT5 igjen. Det ble en omvei innom Bergen på vei til Sokndal for å hente ny Fiesta? Racing er racing. Blir nødt til å ta meg en tur til Rudskogenrunden nå.
-
I kveld kl 22.00 stenger Early Bird. Nå har du 10 timer på deg, og vi slenger med en FCN klubbskjorte på kjøpet! Send meg en PM med størrelse så får du den overlevert på Vålerbanen.
-
I kveld kl 22.00 stenger Early Bird. Nå har du 10 timer på deg, og vi slenger med en FCN klubbskjorte på kjøpet! Send meg en PM med størrelse så får du den overlevert på Vålerbanen.
-
Nå er det bare 2 dager igjen av Early Birden! Sitter du på gjerdet når det gjelder kjøring så er det på tide å bestemme seg, og ta turen inn Klubbforumet hvor Early Birdtråden ligger. Det er ingen Vålerbanentreff DEL 2 i år. 5-6 juni er årets ENESTE Vålerbanentreff.
