Jump to content

Anbefalinger? Rustkiller, grunning, fyller, sparkel, spraylakk


Recommended Posts

Guest Cossie77
Posted

Skal prøve meg på sprayboks lakkering. Ser det kommer mange tips hulter til bulter på dette forumet. Og med delte erfaringer fra slik lakkering. Lakk er en ting, men selve grunnarbeidet er det mange meninger om, og forskjellige anbefalinger av merker. Vil forsøke å få samlet tipsene fra de mere erfarne lakkererne.... Bor i Trondheim, så tips meg gjerne om hvor jeg får tak i de forskjellige varene og merkene.

 

Er snakk om å lakke ulakkerte plastfangere, tidligere lakkerte cosworth sideskjørt(med mye steinsprut og lakk som er flasset av), pluss reparere rusthull i skjøt under baklykt(skal holde å sparkle igjen, pluss litt rustkiller under), og evt lakkere bakluke pga lakk som er flasset av. Lar dette seg gjøre med bra resultat? Er snakk om en sierra sedan.

 

Tips om fremgansmåter mottas med stor takk.

Guest mazdafun
Posted

helt enig, kan varmt anbefale Hagmann's produkter. en sparkel heter Flexibel og er helt suveren på feks skjørter,den tåler en del vibrasjon. har selv brukt den på frontfanger,og fungerer utmerket. Bilxtra i området her fører det hvertfall. vil ikke anbefale en del av thorshovs egne produkter, ble misklykket hos meg hvertfall..

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...