Jump to content

Turbo/Luftfilter boks xr3i


Recommended Posts

Guest kdyescort
Posted

holder på å styre litt med turbo i xr3i mk4. Sprenger den orginale luftfilter boksen viss jeg bare leder lade lufta der inn? noen som har noen innvendinger, veit at noen andre fabrikanter som har slike kjøper/lager i stål.... tenker på lading opp til omkring 0,7bar :huh:

Guest Mr.Escort
Posted

har luftfilterboks og bensinfordeler fra en rs turbo hvis du trenger...så får du det ordentli med en gang

Posted

Om du bygger turbo på k-jetronic så setter du jo blanderegulatoren/ luftfilterboksen på SUGE-sida av turboen da.

Ikke noe poeng å kjøre trykk igjennom den :blink:

05`Mondeo tdci

02`Focus

Escort RSTurbo S2

Sierra Cosworth 4*4

x Sierra Cosworth 4*4

Guest kdyescort
Posted
Om du bygger turbo på k-jetronic så setter du jo blanderegulatoren/ luftfilterboksen på SUGE-sida av turboen da.

Ikke noe poeng å kjøre trykk igjennom den :blink:

 

ahh,, okey, var litt slow der :P thnx.. men den blandings regulatoren vil vel så å si stå på max. så snart jeg gir på :huh: har du peil på om det går ann å skimse trykkregulatoren å hvor sitter den? sliter litt med å tenke ut blandings forholdet også... men tror jeg klarer å tvinge litt ekstra gjennom dysene viss jeg hever trykket? har også en plan om trykkbryter for å koble inn kaldstart dysen på over 0,2bar,,, noen innvendinger? ps: har ikke lambda sonde :(

  • 3 weeks later...
Posted

skogenracing på denne siden her så står det litt om en som har montert 2 dobble gassere og turbo på sin 1,6 cvh motor... finner den under bilar og crilles turbo ford.

 

var litt kult at noen har cvh med gassere og turbo i en escort

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...