Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hei!

 

De siste par dagene har jeg opplevd ett problem med min zetec motor. Problemet er som følger: Når jeg trør inn gassen på eks 1800 RPM, så responderer det ikke, kan trykke gassen langt inn før det endelig skjer noe og turtallet øker.

I tillegg merket jeg under oppstart at motoren gikk "surt". Akkurat som den gikk på 2 - 3 sylindere.

 

Noen som har vært borti lignende?

Posted

siden det er en gjenganger, så regner jeg med at biltema ikke holder her? eller tar jeg feil?

hvilket merke er bra til disse da?

Posted

Har ikke prøvd Biltemas. Folk har hatt problemer med forskjellige merker. Jeg kjøpte originale for 7 år siden og de funker fortsatt. Den gangen kostet de litt over 500kr, Biltema tar 429 nå.

Jeg skal ikke garantere at pluggledningene er problemet, men hvis det virker som et tenningsproblem ville jeg sjekket ledningene først.

Mk6 XR3i Cab. || Mk1 XR2 CVH || Escort mk3 Zetec || Fiesta mk1 Kent Mikuni || Og en Puma :unsure:
'11 BMW 525d || '13 Yamaha XJ6N
Originaldeler, remixed.

Posted

i går gikk jeg over ledningene i fra pluggene til "elektrodene," kan virke som det har vært dårlig kontakt i noen av de, går plutselig reint igjen.

 

Vet ikke om luftfilteret kan ha noe å si bard. At det er tett, eller at mengden luft/bensin blir feil(måler) ?

Posted (edited)

Da jeg byttet pluggledninger fikk jeg med litt silikonfett til kontaktene.

 

Hvis luftfilteret er tett bør du bytte det.

Jeg har hatt problemer med luftmassemåler, men jeg synes ikke det stemmer helt med dine symptomer. Når LMM er dårlig går motoren ofte greit på mellomgass fordi blandingen blir justert av lambda. På full gass tas lambda ut av beregningen og gale verdier fra LMM får større betydning.

Edited by bard

Mk6 XR3i Cab. || Mk1 XR2 CVH || Escort mk3 Zetec || Fiesta mk1 Kent Mikuni || Og en Puma :unsure:
'11 BMW 525d || '13 Yamaha XJ6N
Originaldeler, remixed.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...