Guest G-Racing Posted April 13, 2006 Posted April 13, 2006 Skal bygge om fra forgasser til innspørytning på en 2,0 ohc. Hva må gjøres i forhold til bensintilførsel osv? mvh
Guest G-Racing Posted April 13, 2006 Posted April 13, 2006 du må skifte bensin tank, hva er årsaken til det? mulighet for å modifisere orginal tanken?
Guest Sierraxr4x4 Posted April 13, 2006 Posted April 13, 2006 er noen ekstra dupeditter på i tanken tru eg.
morty999 Posted April 13, 2006 Posted April 13, 2006 tanken har utgang til el bensinpumpe.. derfor må du bytte.. og du må montere elektrisk bensinpump. rørene trenger du ikke bytte..
Guest Espen Fjeldset Posted April 16, 2006 Posted April 16, 2006 spekulerer på dette jeg også.. har alt som trengs på en delebil, men et ***** styr å flytte over, så er det noen som har kart over ledningene og komponentene som trengs, så kan jeg prøve? hehe
Guest Ford Gnomen Posted April 16, 2006 Posted April 16, 2006 Tank, pumpe, topp, innsug, motor ledningsnett, hjerne og sikkert noe til.
cossie_storm Posted April 17, 2006 Posted April 17, 2006 Det er lett og bygge om.Det du må ha er, Ledningsnett med hjerne.+ selve innsugetBensin tank + bensin pumpeBensin rør er greit og bytte, spes hvis de du har er gamle(mine tålte ikke trykket... hehe og ja de var gamle) Gass pedal og vaier Så kan du bytte topp også hvis du gidder. Koblingene er lett. Cosworth 88 sedan prosjekt-klar 05-06-07-08 jajaSierra med scorpio cosworth motor 90 mod
Guest Espen Fjeldset Posted April 17, 2006 Posted April 17, 2006 casen er at på den andre bilen ligger alle kablene i "kabelgater" overalt, så det er et ***** styr å finne ut hva som er hva.. :S derfor jeg skulle hatt noen tegninger eller noe.. bilder kanskje? noen?
cossie_storm Posted April 17, 2006 Posted April 17, 2006 Kabelene som du trenger er ikke gjemt skal bare ha motor elektrisk. Det kobler du av innei bilen. ved dasbordet. i nærheten av ecu. (kommer litt ann på vilken donor bil du har) så trer du bare alt sammen inn Cosworth 88 sedan prosjekt-klar 05-06-07-08 jajaSierra med scorpio cosworth motor 90 mod
Guest Espen Fjeldset Posted April 20, 2006 Posted April 20, 2006 donoren er en 86 sierra sedan... alle kablene går igjennom sammen med resten av ledningsnettet.. på iallefall to plasser gjennom brannveggen... er jo ca tusen kabler som går inn på chipen, så skjønner meg ikke helt på dette.. hehe
D.Toft Posted April 20, 2006 Posted April 20, 2006 Kabelene som du trenger er ikke gjemt skal bare ha motor elektrisk. Det kobler du av innei bilen. ved dasbordet. i nærheten av ecu. (kommer litt ann på vilken donor bil du har) så trer du bare alt sammen inn javel, men hvorfor var det ikke det på en 86 is eg hadde på tunet da??? tar nok feil der gitt, motor el ligger sammen med el til lys og diverse annet.. mener at noen modeller av scorpio har løst motor el..
cossie_storm Posted April 20, 2006 Posted April 20, 2006 er noen forskjellige utgaver ute og går. er koblet litt forskjellige sammen. tokk ut et elektrisk i en 86is for 1 mnd siden.Der var det bare og løsne de som ligger rundt coilen, så følger du kabelene rundt lysa) og forbi genrator.løsner de som går til dysene(ligger langs torpedo veggen)utsiden)så går den inn i bilen, og til ecu. Har bygd om 3 forskjellige bilder. 86,88 og 89 med kat.går også en del kabler til tenning osv, denne er klipset fast like ved ecu. Cosworth 88 sedan prosjekt-klar 05-06-07-08 jajaSierra med scorpio cosworth motor 90 mod
Guest Espen Fjeldset Posted April 20, 2006 Posted April 20, 2006 ja, går vel en del til tenning der... men mener kabler fra fordeler osv gikk inn i veggen på førersida, og at noen andre gikk gjennom på den andre sida... når de ligger så kronglete til, så er det vanskelig å få ut kun det som hører til spruten.. ingen som har bilder/kart over ledningsnettet på bilene?skal ut av en 86 somsagt, og inn i en 87 stv.. tror litt er klargjort i stv, for mener det er noe returopplegg på tanken osv som står klart.. (med et filter på?)
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now