Jump to content

Recommended Posts

Guest isse
Posted

har 4x4 cosworth sedan.. den driver og jager på tomgang ikkje så veldi mykje,men det er der. av og til kveler den seg, har skjedd tre ganger når eg litt gass og slipper gassen fort.. noen som har hatt samme problem??

Guest dj_maz
Posted

kan vere flere ting. kan vere ecu sensoren din nedpå svinghjulet som er gåen (en hvit liten sensor på høyre side av svinghulet når du ser ned på det) eller du kan stille CO det hjelper som regel.

Posted

gjør som WingDude har fortell alle som har det problemet . Demonter spjelhuset og gjør det rein for dritt . Da pleier det og bli bedre .

Posted

ka turtallet skal være på en orginal 90??

Posted

hmm min ligger rett over 1000 også detter den ned litt så opp igjen..

 

 

til dj maz korleis kan eg sjekke om ecu sensoren er ødelagt??

 

takker for alle svar

Posted

Giveren han nevner har den stygge ulempen - virker - virker ikke . Så går motoren , virker den .

Ta av kontakten til så kalt tomgangs regulatoren ( motoren varm ) da skal turtallet være 850 rpm + - 20 . Justeres på skruen under spjelhuset , festet med 14 mm lasemutter . Når du stter på kontakten i gjenn vil motoren "ruse" opp for så og gå ned til ca 850rpm . Jager den enda er det mulig att CO ikke er riktig .

Posted

ok takker for hjelp.. får prøve det du skriver bige.. takk

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...