milenski821 Posted April 5, 2023 Posted April 5, 2023 Hei. Startet min S max idag fra jobben så begynte å kjøre men bare om 500 m så hørte jeg en rar ulyd fra motor. Hørte ut at den kuttet så begynte å fuske. Stoppet og ga litt mer gas men begynte å riste i hele bilen. Klarte knapt å kjøre og parkere hjemme. Stoppet og startet igjen og det samme svak risting ved tom gang og når slår av så høres enda mer ulyd. Koblet en diagnose ,vet ikke om jeg kan stole på ,det var en feilkode på Egr 1331 C noe sånt. Noe ideer ,målte motstand på alle dyser ,er ok,ledning,stikk alt ser ok.
grcossie Posted April 5, 2023 Posted April 5, 2023 Det kan være en defekkt dyse selv om du har lik motstand. Ta av en og en dyse kontakt og se om det er en du ikke merker forskjell på motorgange, evt mål returmengde på dysene
milenski821 Posted April 6, 2023 Author Posted April 6, 2023 6 timer siden, skrev grcossie: Det kan være en defekkt dyse selv om du har lik motstand. Ta av en og en dyse kontakt og se om det er en du ikke merker forskjell på motorgange, evt mål returmengde på dysene Tenkte å ta av hver stikk og se om det er noe endring,har hørt på Vw kan ikke gjøre det da dysa tar kvelden , men her kan ? Skal måle returmengden også. Skulle reise idag med bilen ,men det blir bilen til kona istedet. Takk for tipset .
milenski821 Posted April 6, 2023 Author Posted April 6, 2023 Litt mer info før dette skjedde så startet bilen i minus grader vanskelig, skiftet 4 glødeplugger- akkurat samme starter fortsatt vanskelig. Og bak bilen så luktet veldig svidd lukt .
grcossie Posted April 6, 2023 Posted April 6, 2023 Det kan og være egr som ikke stenger skikkelig, henger seg opp, ta av kontakten på egr ventil og se om du merker forskjell
milenski821 Posted April 10, 2023 Author Posted April 10, 2023 Jeg troe fant synderen. Det høres fra girkassa,mest trolig svinghjul. Når jeg gir gass så høres en metallisk bankelyd ,tråkker på clutchen så er nesten konstant,slår av motoren og høres enda mer.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now