Guest theend Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 Kom ut fra skolen på torsdagen.Alarmen fungerte ikke, jeg tenkte ****, nå må jeg hjem å hente reserven.Men neida, kommer nærmere, "hmm, bare noen glasskår i gjen i ruta mi?" Ojj, låsen var bent ut av førerdøra. Jauda, innbrudd nummer to på under ett år.Min kjære Pioneer 9600 er borte for alltid samt noe høyttalere, verktøy osv.Dem prøvde jo også å stikke av med bilen.Dekslene knekt av, tenningslåsen knekt i to, rattstammen var SKEIV(!), knekt hendelen for å justere rattet. Pokkers mennesker altså. men, det som egentlig irriterer meg mest, ikkke misforstå, at når dme først skal ha innbruddstyv som yrke klarer dem det ikke.Dem måtte jo herpe halve bilen for å komme inn.Har ikke så god erfaring, men hvor vanskelig kna det være å komme inn i en Ford Sierra fra '92?Nei, huff og huff bilder fra bilen
Anders Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 ÅÅÅÅ det klikker for meg.. hater slike folk... Ford Sierra 3 dørs 86mod Cosworth (Prosjekt)Ford Taunus 17m Super 65mod (Reservetralle) BMW m3 coupe e36 (Sladdekasse)BMW 523i e39 (Brukstralle)
Anders Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 du har jo finger merker på bilen din.. kan jo sjekke om det er noen kjenninger fra politiet Ford Sierra 3 dørs 86mod Cosworth (Prosjekt)Ford Taunus 17m Super 65mod (Reservetralle) BMW m3 coupe e36 (Sladdekasse)BMW 523i e39 (Brukstralle)
Anders_K Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 kjiipt! skulle funnet ut hvem det var og brukt de til fartshump, blir sint når eg hører sånt, 01 Mondeo mk3 stv 97 VW ventoX07 Opel Zafira OPC x96 Mondeo mk2 sedan 2.0 Ghia, Bergens første registrerte faktisk! R.I.P.x96 Mondeo mk1 5-dørs 2.0 GLX solgtx96 Mondeo mk1 5-dørs 2.0 Air, blåst motor, vraket.. x92 Sierra sedan Cossie Replica Solgtx93 escort 1,8. solgt R.I.P.
Guest xsiv Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 ***** snørr tryner ditta der. skulle bare ha snaret hode av nakken demmes og **** med brutalisert resten av den der patetiske skrotten av kropp til dissa jævlene. Kondolerer :\
Guest ykarlsen Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 Ut fra det du forteller er ikke disse folkene proffe akkurat. Trenger ikke å ødelegge en bil bare for at man vil stikke av med den. Tror du har vært utsatt for noen uproffe karer, som tror de klarer alt med litt makt. Men surt er det uansett.
burnout Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 Er kjipt når sånt skjer. Skjedde med russebilen vår også. Knuste sideruta og stjal spilleren. En tuy har to grunner for å bryte seg inn i en bil: For å ta bilen eller noe av inventaret, som regel stereoen (lett å omsette). Rånebiler, som f.eks. sierra, har veldig ofte ganske dyrt anlegg i bilen, og det er som regel ikke alarm, som gjør slike biler et lett bytte. Ta alltid med deg displayet/sikkerhetskortet når du forlater bilen, hvis stereoen har dette. 6x9 i hattehylla er også lette mål. For å komme seg inn i en bil, er det som regel to "gode" og kjappe måter å gå frem på. Den ene er å knuse ruta, den andre er å brekke opp døra/låsen. En proff person som vil ha bilen uten skader, dirker den enkelt og greit opp. En proff bruker som regel et par sekund, men det er vanskelig og tidskrevende å lære seg, men absolutt verdt å lære seg hvis bilen er av det dyre slaget. Inne i bilen; stereo og høytalere er ofte bare å nappe ut, ingen problem der. Å ta bilen er litt vanskeligere, men å tjuvkoble en "eldre" bil (Sierra) er ikke store problemet. Vil ikke gå nærmere inn på dette, fordi jeg kan aldri vite hvem som leser dette. Rattlåsen er litt verre, men kan som regel brekkes av med makt. En rattlås består av en liten metallpinne som låser rattet. Denne er ganske lett å kappe av, hvis du vet hvor du skal lete (det varierer litt hvor denne ligger fra biltype til biltype) Men som sagt, er noe dritt når noe sånt skjer. 10 VW Golf GTD (solgt)09 VW Passat88 Mazda RX-7 FC3S85 Ford Sierra 3 dørs 2L (solgt)86 Ford Sierra 2L (kondemnert og sprengt)83 Opel Ascona (Brant opp)83 Ford Transit (solgt)
Zetec-S Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 Må du ikje fortelle alle koss du bryter deg inn i ein Sierra da! Men virkeli synd theend, kondolerer
vinge87 Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 føler med deg, merkeligt at folk **** ikke klarer og holde fingrene sine unna, tjuvpakk fortjener KRAFTIG med bank, kappet av dem fingrene og............................... ja vet ikke mere jeg, hadde klikket for meg vist jeg hadde tatt en på fersk gjerning Bruksbil: 2005 E-61 Bmw 535dat M-SportUnder bygging: Escort F-40 4x4 1Uzfe Twin Efr 6258 WRC understell, Quaife Seq q-69 + masse grommt På passionford Dette forumet mangler styring......
Guest Tommeliten Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 Det er slikt som gjør en skikkelig forbanna... Utrolig hvordan folk ikke har respekt for andre og andres ting... Alle som gjør slikt skulle hatt i skallen med et balltre.. Skulle vært lovfestet..
Guest hst Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 **** at noken folk ikkje klara å holde seg unna andre sine ting! Blir so forbanna på slike folk!
vinge87 Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 **** at noken folk ikkje klara å holde seg unna andre sine ting! Blir so forbanna på slike folk!<{POST_SNAPBACK}> rått bilde hehe lol Bruksbil: 2005 E-61 Bmw 535dat M-SportUnder bygging: Escort F-40 4x4 1Uzfe Twin Efr 6258 WRC understell, Quaife Seq q-69 + masse grommt På passionford Dette forumet mangler styring......
Guest Lethyss Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 Fy ****, hadde jeg ferska noen på vei til å bryte seg inn i bilen min så hadde jeg sendt schäferne på dem
burnout Posted April 9, 2005 Posted April 9, 2005 Må du ikje fortelle alle koss du bryter deg inn i ein Sierra da! Regnte ikke med at de to metodene for å komme seg inn kom som noen bombe på folk. Det meste av det jeg har skrevet er allmenn viten. Kunne forklart hvordan man "lurer"/desarmerer forskjellige typer alarmer eller hvordan man tjuvkobler en sierra. Mye av det kan de aller fleste finne ut av, er bare å sette seg ned og tenke litt. Og nei, jeg er ingen profesjonell biltyv. HarALDRI brutt meg inn i andres biler eller stjålet NOE NOENSINNE. Har bare lekt meg litt med bilene mine/familiens biler før de skulle skrotes. Sånn går det når man har litt for mye fritid, og sett gone in 60 seconds et par ganger for mye når jeg var yngre. 10 VW Golf GTD (solgt)09 VW Passat88 Mazda RX-7 FC3S85 Ford Sierra 3 dørs 2L (solgt)86 Ford Sierra 2L (kondemnert og sprengt)83 Opel Ascona (Brant opp)83 Ford Transit (solgt)
Guest pzycho Posted April 10, 2005 Posted April 10, 2005 en sierra er ikke vanskelig å bryte seg inn i, stikke av med uten nøkkel.. har gjort dette 2 ganger selv, mine egne biler, men nøkkelen var mista klarte d på 5min, uten å ødelegge tennings/rattlås kommer bare an på om du kjenner bilen eller ikke.. men idiotisk når folk bare skal stjele og stjele.. av en kompis av meg, stjal noen en mp3spiller, en bollepose med 3 boller igjen og en halv cola.. **** for folk
Guest theend Posted April 10, 2005 Posted April 10, 2005 wingdude, hadde en DEFA 821X eller noe slikt. Dem hadde tatt den på en ellerannen måte, for det jeg reagerte på når jeg kom mot bilen var at alarmen ikke reagerte. Har ikke sett på hva som var gjort, leverte den rett på NAF, var så forbanna.
Guest theend Posted April 10, 2005 Posted April 10, 2005 Men ja, det er ***** kjipt at dme skal herpe så mye, det er det som gjør det surt Alt blir jo dekka av vår venn Gjensidige, men det er det å være uten bil osv i et par uker som er kjipe, alt arbeidet som kommer med.. Huff, hvordan har dere gutta med cosworth det på den fronten
WingDude Posted April 10, 2005 Posted April 10, 2005 wingdude, hadde en DEFA 821X eller noe slikt. Dem hadde tatt den på en ellerannen måte, for det jeg reagerte på når jeg kom mot bilen var at alarmen ikke reagerte. Har ikke sett på hva som var gjort, leverte den rett på NAF, var så forbanna.<{POST_SNAPBACK}>Lurer fælt på hvordan de kom seg forbi den alarmen, trodde ikke Defa var noe dritt, men blir jo usikker nå. Kom med en tilbakemelding hvis dem finner ut årsaken til at alarmen ikke funka da.Har foresten sendt deg PM.
Guest mfafa Posted April 10, 2005 Posted April 10, 2005 Hørt noe rykter om DEFA alarm at man ikke må finne på å koble til blinklysene til alarmenheten.....(vet ikke om det er noe hold i det)
Hansa Posted April 10, 2005 Posted April 10, 2005 Hørt noe rykter om DEFA alarm at man ikke må finne på å koble til blinklysene til alarmenheten.....(vet ikke om det er noe hold i det)<{POST_SNAPBACK}> Det er vel bare et "sagn" ?! Det med å kortslutte blinklyspæra har jo ikke noe for seg... (Lyspæra i seg selv er jo ei "kortsluttning" på et hvis) Kjipt med biln forresten! Er så MYE mer irriterende når de ikke klarer å rappe stereon, uten å herpe biln...
Guest btl Posted April 15, 2005 Posted April 15, 2005 Det er vel derfor jeg ikke har noe annet enn en billig CDspiller i bilen min og bruker bilens orginale høytalere. Funker greit nok til landeveiskjøringen jeg stortsett driver med:) Har man noe dyrt i bilen, øker mulighetene for innbrudd samt at tapet blir større. Knuste ruter er så ****** kjedelig å rydde opp etter. Det ***** glassåret altså. Setter seg fast i seter og tepper. Men jeg må kritisere dine fotoferdigheter. Bildene du tok er ikke akuratt bra:p
burnout Posted April 15, 2005 Posted April 15, 2005 Det er vel derfor jeg ikke har noe annet enn en billig CDspiller i bilen min og bruker bilens orginale høytalere. Funker greit nok til landeveiskjøringen jeg stortsett driver med:) Har man noe dyrt i bilen, øker mulighetene for innbrudd samt at tapet blir større. Enig der. Stereoen min er nesten like billig å kjøpe ny som å stjele. Og hvis noen vil bryte seg inn i bilen min, må det være for å stjele alle tomflaskene baki. 10 VW Golf GTD (solgt)09 VW Passat88 Mazda RX-7 FC3S85 Ford Sierra 3 dørs 2L (solgt)86 Ford Sierra 2L (kondemnert og sprengt)83 Opel Ascona (Brant opp)83 Ford Transit (solgt)
RHeskja Posted April 15, 2005 Posted April 15, 2005 spørs jo kor godt alarm boksen er jømt... er jo bare finne den løse sikringen som henger på boksen å nappe den ut så slutter den å skrike... å derertter nappe ut stikke me plussledningen i som går inn i boksen å legge en jumper på startsperra så er den vekk kobla... sko ikke skreke så mye før den hadde slutta..... det svarer seg å gjømme styreenheten å sikringen til horne så går de nå litt lengre tid å finne den..
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now