Jump to content

Recommended Posts

Posted

Jeg har 2.0L(at) motor nå.. kan jeg bytte tank,noen ledninger og få is da eller tar jeg feil?

Guest sierrasedan
Posted

Hehehehe.......må nok LITT mere til...........

Posted

må nok litt mere ja.. hehe

 

må bytte tank,rør ,sette inn bensinpumpe, motorstyring, Innsprutet, IS topp (event porte opp L toppen så dysene får plass)++++

Guest Lothar
Posted

Er det så mye forskjell på selve toppen da? Innsprutet og eksosmanifoil passer rett på.

Posted

de passer ja, men dysene vil stå og sprute rett i veggen på toppen, som morty sa så må du da porte opp innsugs porta så dysene sender bensina inn.

91' Sierra Cosworth 4x4 Moondust
50% eier av en 74' Consul coupe 2.0L med 80 talls hjemmelaget styling i stål.
 

Posted

det er nok forskjell på toppene ja, is toppen har større inn og ut kanaler, lurer på om den har større olje og vann kanaler oxo, litt usikker der, men større inn og ut kanaler er det :)

Posted

Trenger nå ikke bytte tank da!! Gjorde ihvertfall ikke jeg...

Tok bare å lagde til noen overganger på røret ifra tanken så det passa inn på pumpa :) Funka fett det ;)

Posted

skvalpetank er en tank med en plate inne som "deler" tanken i "2"...

slik at når du har lite bensin, og kjører fort i en sving, så flytter ikke bensinene seg så mye at bensinpumpen suger "tørt", og blir ødelagt.. men det går fint å kjøre på forgasser tank, men da bør du ikke ha mindre enn 30 liter bensin på tanken ;)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...