Jump to content

bakstilling skivebrems\trommel


Recommended Posts

Guest zr50sl
Posted

e d noen som vet om det er forskjell på bærearmene på sierra med skive kontra trommel brems? om det bare er å flytte hele skivebrems mekanismen over til bru med trommel??

Posted

når zirz her på fprumet byttet til xr4x4 bremser og drivakslinger bak tok drivakslingene nedi bærearmen... så då måtte d slipes litt :P

Guest zr50sl
Posted

jo men xr4x4 har vel skrudde akslinger?? har ei komplett bakstilling med skivebrems som har skrudde akslinger,men der jeg lurte på om det går an å bare ta selve skivebremsen å gi **** i resten..

Guest zr50sl
Posted

jo egentli det enkleste,men er en del overfladisk rust på det bakstellet jeg har liggende

Guest Excaliburzz
Posted
jo egentli det enkleste,men er en del overfladisk rust på det bakstellet jeg har liggende

 

Bare å få det sandblåst og pulverlakkert så er det så godt som nytt(om ikke finere ;) )

Guest zr50sl
Posted

blir vel nødt til d såfremst ingen vet om det går an å flytte over selve skivebremsen over på bakstilling med trommel..

Posted

Jeg tror ikke det går. Tror ikke du får festet bremsecaliperne samt at det ikke er sikkert at bærearmene er like. Det er forskjellige bærearmer ute å går på trommelbremser. Husker jeg ødela ett hjullager, og nysnøen hadde kommet og jeg måtte få fikset dette snarest. Da viste det seg at den drivakselen jeg skulle bytte til hadde ett større boltmønster (de 4 boltene som fester hjulageret/drivakselen) og lit tykkere drivaksel enn det jeg hadde på min 2L. Det var en drivaksel/bærearm fra en sierran is. Det endte med at jeg måtte bytte bærearmen., og den funket det.

Men jeg kan selvfølgelig ta feil. Kan f.eks hende at det er enkelt å modifisere

Posted
jo egentli det enkleste,men er en del overfladisk rust på det bakstellet jeg har liggende

 

Bare å få det sandblåst og pulverlakkert så er det så godt som nytt(om ikke finere ;) )

 

 

pulverlakkere bærebruene? bærebruene er vel de delene på bilen som er mest utsatt for steinsprut så jeg ville nok heller lakkert med hammerite / hammerlakk. pulverlakk preller jo av som gammal maskeringsteip..

2wd sierra cosworth

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...