Jump to content

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Posted

er dette fullt justerbart? likt det dem selger på face? har du noe bilder av det?

Posted

AVO har ikke fått gokjent pga fjær oppsette bak på sierra-en

Ford Sierra 3 dørs 86mod Cosworth (Prosjekt)

Ford Taunus 17m Super 65mod (Reservetralle)

 

BMW m3 coupe e36 (Sladdekasse)

BMW 523i e39 (Brukstralle)

Posted

TUV godkjenning til sierra finnes ikke, settet er fullt justerbart ja, dempere og fjærhøyde.

Likt det på FACE ja, bilder finner du på nettet.

Posted

Wingdude : okok.. et slikt sett skal jeg ha uansett.. så jeg må finne ut hvordan det blir med økonomien etter nyttår osv.. hvis du ikke får solgt det før da

Posted (edited)

@windude, er vel ingen problem å få cosworth 2wd demper oppsettet til å passe på vanlig sierra,eneste er bake at man må enten borre opp i innfestninga til dempern i brua til M12 størelse og 5 stoppskiver imellom demper og innfestning,2 på ene siden,3 på andre siden av dempern ,eller gjør som jeg gjorde,fikk dreia ei hylse som jeg pressa inn i dempern med ytter diameter M12 og indre diameter M10 så brukte jeg den org M10 bolten med noen stoppskiver på hver side av dempern å vips, cosworth dempere monter på std sierra

Edited by zr50sl
Posted

Mulig det er en enkel sak zr50sl, men det for andre stå for, jeg kan ikke stå for det når jeg aldri har sjekka dette, ville slite seriøst om jeg påstod det, og det ikke gikk, men kan godt hende det er så enkelt.

Posted

hørt mange som har prøvd dette og det var slik jeg fikk vite det, bla fra Trim-4-eldre.com. funker helt topp :D

Posted

sikler selv etter dette skal jeg si deg :D men desverre aaalt for tynn pengebok for tiden, antar man bør lage seg en form for forsterkning i innfestninga til dempern bak på brua da for dette oppsettet??

Posted

Ja, ville selv kjørt med stag mellom toppene bak, + kanskje sveisa på litt flattjern i nedre festet, men har hørt om folk som ikke har noen av delene, og det funker bra.

Posted

beklager viss noen av mine innlegg her ødelegger for salget da.. men siden jeg har fått med meg at det er flere som har lurt på om det går an å bruke cosworth 2wd oppsett på vanlig sierra syntes jeg at det kunne være greit å dele erfaring med andre og fremgangs måten på hvordan man kan montere dette på std sierra..

  • 1 month later...
Guest zr50sl
Posted

å fremdeles veldig enkelt å tilpasse Std sierra :D :D

  • 2 weeks later...
Posted

Har forøvrig vært i kontakt med stedet jeg kjøpte disse, siden endel her har vært kritisk til garanti og kvalitet. De sa at Avo nok ville strekke seg langt i å hjelpe om det skulle oppstå problemer, men som han sa - problemet skyldtes som regel at uerfarne folk var litt for røffe med justeringa på front-demperen, og at de ikke tok seg tid til å fjerne støv og skitt før dem skrudde i vei, med litt for mye makt.

  • 1 month later...
Guest zr50sl
Posted

hvordan går det med salget da?

noe respons fra folket da

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...