
Balltus12
Gjest-
Posts
138 -
Joined
-
Last visited
Medlemsinfo
-
Bosted
Fredrikstad
-
Medlemskort
Tilsendt i posten og digitalt
Recent Profile Visitors
5515 profile views
Balltus12's Achievements

Ford (5/6)
-
takk for svar. Mye her ja. synd jeg ikke for opp noen feilkode på den obd2 enheten som er koblet under dashen. Det rare er at bilen ikke har dette problemet om vinteren. da går den som en kule. Litt usikker på om egr-ventilen jobber mer når motoren er kald til den når driftstemp? Er vel stengt når du akselererer. Det at den går bedre på vinteren kan jo være at den får friskerer luft over noen lesere og den leser mere riktig. Har tatt opp noen følere og renset dem med rensemiddel. litt rart at jeeg ikke får noen feilkoder. Kan jo være egr-som tuller kanskje. Bilen har gått 254000 nå.
-
Jeg lurer på om noen kan fortelle meg hvor jeg kan få tak i di riktige verdiene på min Mondeo med tanke på sensorene i bilen. Skulle gjerne hatt dette slik at jeg kjapt kan finne ut om enkelte sensorer ikke har riktig verdier. Det vil si begynner å bli dårlige. Jeg får ingen feilkoder men den lugger noe ved kald motor og varm motor. Ingen feil vises i obd2. Håper noen sitter med verdiene eller vet hvor på nett disse ligger. Leser av verdiene i obd2 men aner ikke om disse er riktige, Hilsen Balltus 12
-
hei. Jeg byttet ikke selv. men et verksted.
-
har kjørt obd2 feilsøk men ingen feil på sensorer.
-
Hei. Jeg merker dette oftere når det nå er plussgrader i været. Om vinteren har jeg aldri dette problemet. Har lurt litt på om man kan rense en føler på denne modellen men er usikker på hvor den sitter? Har også lurt litt på den den gassregistratoren som sitter under gasspedalen. vet ikke helt hvordan den oppfører seg dersom den er delvis deffekt? Håper å få noen tips her på forumet. Hilsen Balltus12
-
har virket siden.Den virket ikke en dag den hadde stått ute over natten. Håpet det var en dårlig kontakt i et rele jeg. Men det er det jo tydelig ikke. Det funker så lenge det funker vel. Litt synd.
-
er det inne i hele styringsboksen? litt usikker på elektrisk modul. Hørtes ikke bra ut Grcossie.
-
hei. beklager sein tilbake melding. Skiltnummeret er TF 25201.
-
noen som vet hvor dette rele sitter tro?
-
Balltus12 started following Mondeo mk4 2009. Fjernlys virker plutselig ikke
-
hei i gjen. Ja du har sikkert rett. Vet du hvor dette sitter på min bil Grcossie? Litt usikker hvor den sitter. Bør vel byttes ja.