Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Hei. Har en Focus 2011 diesel 90hk med dette problemet. ;

Instrumentpanelet faller ut under kjøring, speedometer og turteller, samt de fleste varsellampene tennes og" Engine malfunction" eller noe sånt kommer opp .Lydalarm kommer også.

Lette litt på nettet og chat gpd og fikk forslag om at  det kunne være instrumentpanelet.

Dårlig kontakt og lodding. Det stod også at en kunne teste ,når alarmen kommer ,å slå i dashbordet.

Prøvde det, og det virket. Ble midlertidig borte da. Har hatt dette en stund nå. Men dette har nå tiltatt, skjer flere ganger om dagen i mitt daglige 2x 3 mils kjøretur.

Må få gjort noe med dette nå. Så også på nettet at dette var relativt vanlig på disse modellene .Er det noen som har /har hatt det samme problemet?Hva har dere gjort?

Takknemlig for svar og forslag

Edited by Torex
Posted

Jeg hadde lignende feil på min 2009 kuga (skal være likt oppsett i den som focus), men i min bil stoppet også motor.  Når jeg startet motor igjen var alt i orden en stund.

Leverte instrument til fiks oss speedometer service, han loddet dårlige kontakt punkter og byttet mosfet.

Bilen ble ikke bedre av dette, tok da av sparke paneler foran dørene og inspiserte multi kontakter der (2 på passasjer side og 1 på fører side) disse hadde endel irr/korrosjon og særlig på canbus kontakter  

Renset alle kontaktene, med oxide clean, trykkluft, elektronikk rens gjentatte ganger. Behandlet med kontakt skydd og vaselin spray tilslutt.

Etter to runder med dette ble bilen frisk, jeg kunne antagelig spart meg ca. 4000.- om jeg ikke hadde startet med instrumentet.

Lykke til, jeg var nærme å gi opp bilen. Men den ble frisk.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...