Jump to content

Recommended Posts

Posted

Etter å ha bytta x antall rattaksel foringer så begynner man å bli litt lei av det. SÅ d store spørsmålet er om det finnes noen triks for å få disse til å vare lengre ? har forsøkt å kline greas på foringa, hjullagerfett, lurium 2000 og 5000 fra wurht osv men syns ikke akkruat at dette hjelper så mye på levetiden. Kanskje d finnes en anne type foring ? oppgraderte ? ellernoen som har laga et eget patent ?

Merkur XR4TI

85 Sierra xr4x4 2.8i

06 Focus ST
89 Sierra 2.0 i cls ohc turbo 89 Sierra 2.0 i cls dohc 86 Sierra 2.0 isturbo
 

Posted

Ofte kan det være nok, å flytte innerste delen litt ut eller inn, så den treffer på ny annleggsflate. Det finnes oppgradert type, som er noe lager på mener jeg

Posted

Slutt å riv og slit så mye i rattet :P Har byttet noen foringer, men ikke klart å slite de til merkbar slakke.

Men litt mer alvorlig. Lager beregnet til montering på umaskinerte aksler, med presshylse eller settskruer, kommer i standard dimensjoner som lokal lagerdealer kan skaffe.

Finner noen av de typene på jobb brukt på trommelasksler og sånt, laget av umaskinerte stålaksler.

- 98 Pajero 2800 GLS, bruksbil/trekkbil.- 97 V70, x-bruksbil/traktor.- 84 Mod. Sierra GL, X-bruksbil, isbanebil nå, med bakstillinga opphengt i alu foringer og snart NA trimma motor :D

-200 Tahoe 5.3 LT, LPG drift.
- Diverse Megasquirt prosjekter.
- 87 Sierra sedan Cosworth 4x4, T34 kulelagra hybrid. Har veket til fordel for 98 Mustang SVT Cobra.
- Cossie4x4 LE delebil, og annet til salgs.

Youtubekanal

Posted

Har vurdert å kjøpe ny pga jeg har 2-3 slakk, men burde finne på no anna da?

89 FORD SIERRA SEDAN IS Bruksbil

94 FORD SCORPIO STV Bruksbil–SOLGT

FORD SIERRA SEDAN Proskjekt

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...