Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Hei. Har en 2007 Transit Connect 1,8 der det er en knakke / bankelyd fra forhjulsstillinga når jeg kjører. Dette kommer fra begge sidene. Nå har ikke jeg løftebukk så det er vanskelig å få sjekke skikkelig, men er det noen som vet hva dette er?

Dette merkes spesielt ved sakte fart over humper eller ujevnheter i veien.

Styrekuler, ledd…? Tips please:-)

Edited by Transit Connect 2007
Posted

Slike lyder er ofte vanskelig å lokalisere, i hvert fall når de kun er beskrevet. Nå kjenner ikke jeg til Connect særlig godt men ville jekket opp fronten og sjekket stabstaglenkene (5K483) og bærearmsforingene først. Videre så kan du også sjekke øvre opplagringen til støtdempere. 

image.thumb.png.6413258f93976a4753a6d6194a5da849.png

Posted

Hei! 

Jøss :-) Tusen takk for utfyllende svar. Kjempeflott. Jeg får jo svar fra verkstedene også naturligvis, men ikke slik du gjøre her med tegninger etc. Det er mye lettere når en vet hva en skal se etter. 

Takker igjen og ha en fin dag.

  • Like 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...