Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. Er ikke sirkulasjonspumpe på de som ikke har parkvarme funksjon
  3. Yesterday
  4. Takk jeg gjør det nå. 👍 Jeg tok også ut katalysatoren fordi Jeg mistenker lekkasje ved v-klammen også. Jeg rettet opp bulken ved tuten på katten så godt jeg kunne Men hvordan får jeg denne helt rett? Skal jeg file denne også? 20261102_222538.mp4 Burde jeg bytte denne v-klammen? Den ser litt bulkete ut. Jeg målte sensor i katalysatoren til 15,8 Mega ohm. Er den i orden? Jeg målte sensoren på dieselpartikkelfilteret til 10,8 Mega ohm. Er den i orden?
  5. Har prøvd å konvertere automatisk tilleggsvarmer til parkeringsvarmer, via Forscan. Foreløpig uten hell. Ifølge AI/Google er det visstnok en kar i Polen som har klart dette kunststykket, men jeg har ikke klart å finne vedkommende på Facebook/mondeo gruppa google refererte til. Funderer på om denne har elektrisk sirkulasjonspumpe overhodet..🤔 Alle innspill mottas med takk🤞🤗
  6. Tilleggsvarmer er vel kun automatisk, med motor i gang og under ca 4° utetemperatur? Har selv prøvd i lengre tid å konvertere denne til parkeringsvarmer, via Forscan. Foreløpig uten hell. Ifølge AI/Google er det visstnok en kar i Polen som har klart dette kunststykket, men jeg har ikke klart å finne vedkommende på Facebook/mondeo gruppa google refererte til. Funderer på om denne har elektrisk sirkulasjonspumpe overhodet..🤔 Alle innspill mottas med takk🤞🤗
  7. Last week
  8. Kan prøve å flate den ut med en flatfil, så bruker du tetningsmasse etter eget valg.
  9. Hvordan retter man en sånn tykk metallflens? Må man demontere hele DPF'en?
  10. Flensen kan du prøve rette visst den er bøyd, eller det er rust flak der, så må det slipes vekk
  11. Den der tåler vel max 350 grader celsius? Rett etter katalysatoren må man vel ha noe som tåler mer varme? Pakningssilikon fra biltema er kanskje tilsvarende den du har bilde av? https://www.biltema.no/bilpleie/bilvedlikehold/tetningsmiddel/pakningssilikon-hoytemperatur-75-ml-2000041863 Eksospasta/monteringspasta fra biltema tåler 1000 grader, er ikke det bedre å bruke? https://www.biltema.no/bil---mc/bildeler/Eksosanlegg/reparasjonssatser/monteringspasta-130-g-2000017097
  12. Ser ut til en veldig liten lekkasje. Trolig så soter den igjen og blir tett. Ellers er silikonpakningstoff med kobber kjekk å ha når en holder på med eksosjobber.
  13. Da jeg monterte den fleksible delen ser jeg at det lekker ved flensen mot DPF'en selv om jeg har skiftet til ny pakning. Hva kan jeg gjøre da? 20261029_231945.mp4
  14. Prøvde sveise mer og slipe og sveise og slipe men det boblet fremdeles. Kanskje fordi jeg ikke slipte helt ned den originale sveisen og ikke fikk penetrert sveisen helt ned til røret men bare i restene fra den gamle fleksible delen og originale sveisen? Skal snart ha etterkontroll så jeg kjørte på med eksospasta, eksosbandasje og eksosklemme, så håper jeg den blir godkjent. Må fikse lekkasje bak med potta også, gjør det på samme måten der. Funker dette?
  15. Du bør sveise til det er tett. Slik eksospasta pleier ikke å vare spesielt lenge, selv ikke med slik bandasje i tillegg. Som regel ikke store sveisepunktet som skal til for å få det tett.
  16. Etter å ha sveiset og funnet ut at det lekker har jeg nå slipt det ned igjen. Bør jeg prøve å sveise mer? Eller fungerer det med eksospasta med eksosbandasje over og eksosklemme tilslutt?
  17. Det bobler en del, er dette brukbart eller må jeg få det tettere? Jeg prøvde å sveise mer men det blir ikke mindre bobler. Blir det tett dersom jeg smører på eksospasta og surrer eksosbandasje rundt og monterer en klamme? 20261027_222407_1.mp4
  18. Bare å blåse i vei. Forresten et smart triks det å bruke utblåset på støvsugeren 👍
  19. Kan jeg gjøre dette gjennom katalysatoren? Antar det er masse sot inni. Kommer det til å fyke ut masse sot hvis jeg bruker utblåsningsfunksjon på støvsuger?
  20. Koster ikke stort å sette det bort hvis det er av bilen.
  21. Så lenge det blir tett og du har nok innbrenning så er det greit nok.
  22. Earlier
  23. Fungerer dette mon tro, kan jeg fortsette på denne måten?
  24. Satt av i kalenderen ☺️
  25. Bra nok pusset ja, kanten der kan du bøye litt tilbake med en vannpumpe tang eller skifte nøkkel på kanten, evt slå den ut
  26. Er dette bra nok pusset ned for å sveise på? Jeg bøyde tuten på katten der v-klammen er (mot turboen?) ved et uhell, har det noe å si?
  27. Dato for FCN Grenlandtreffet 2027 er allerede klar! 30.7-1.8 2027. Da har du 40 uker på deg til å finne ledig tid til tre dager med FCNtreff på GMS i Skien! https://www.fordclubnorway.no/forum/topic/83736-fcn-grenland-motorsportsenter-307-18-2027/ Noen vil si at vi har flyttet treffet en helg tidligere neste år for å korte ned ventetiden. Alt vi vet er at nå bør det ikke kræsje med Club Challenge på Vålerbanen hvor flere i CHN kjører Civic. Kommer mer her med tiden. Men du nå nok vente til februar 2027 når Våler og Rudskogen setter sammen terminlistene.
      • 1
      • Like
  28. Årets store Ford og Hondatreff 2027 med banekjøring, utstilling og camp finner sted på Grenland Motorsportsenter i helgen fredag 30 juli til søndag 1 august 2027. -Treffet er åpent for både medlemmer og Ikke-medlemmer i FCN og CHN. Alt av Ford som feks Lincoln, Mercury, Merkur, Shelby, De Tomaso og Honda med Acura er velkommen. Ford Club Norway Grenlandtreffet 2027. Tre dager på Grenland Motorsportsenter og det hele begynner på fredagen 30 juli med kjøring til kl 20.00! TIDSKJEMA, PRISER OG MER INFORMASJON KOMMER SENERE. MEN NÅ HAR DU EN DATO. SÅ DA ER DET BARE Å TA FRI FRA JOBB FREDAG 30 JULI OM DU IKKE ALLEREDE HAR SOMMERFERIE. Info BANEKJØRING: Det løses engangslisens fra NBF. Dette gjelder alle som skal ut på banen. Både fører og passasjer. Førermøte vil bli holdt før banekjøringen starter. Alle biler kan løse engangslisens. Ingen krav til at bilen har skilt. Alle biler må gjennom en teknisk kontroll før de får lov til å kjøre på banen. Det vil si hel og uten løse deler, lekkasjer eller andre tekniske feil. Kun gategodkjente dekk er lov. Fører må være over 18 år. Ha gyldig førerkort, og ikke være ruspåvirket. Det er PÅBUDT med godkjent hjelm, og heldekkende kledning for både sjåfør og passasjer. NB! Husk TETT PRESSENING til bruk under bilen i depoet. Presseningen skal være større enn bilen. Drivstoff skal kun oppbevares i godkjente kanner, og biler med E85 skal ha merker på vinduene. Brannslukningsapparat skal settes frem ved plassen din i depoet. ALL BANEKJØRING FOREGÅR PÅ EGET ANSVAR. Ford Club Norway fraskriver seg ethvert ansvar for skader på bil, fører eller skader disse igjen kan påføre andre. Erstatning for skade på anlegget vil bli belastet den som forsaker skaden.
  29. Har to sett senkefjører til Granada V6- modeller. Ikke stasjonsvogn om jeg husker rett. 40 mm senk. uten tuv- papirer, derav den lave prisen. 1500kr. Befinner seg i akershus. Sender over hele landet. mvh skiaker. tlf 46982927 eller pm
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...