and
Admin-
Posts
8214 -
Joined
-
Last visited
Medlemsinfo
-
Bosted
oslo
-
Medlemskort
Tilsendt i posten og digitalt
Contact Methods
-
Hjemmeside
http://
-
ICQ
0
Profile Information
-
Kjønn
Male
-
Interesser
Ford?
Recent Profile Visitors
65383 profile views
and's Achievements
Ford RS (6/6)
-
Kelly preiker motor i Australia. Kelly i Australia kan du se HER.
-
Toyo lanserer nytt dekk på årets SEMA. https://media.toyotires.com/press-releases/toyo-tires-introduces-the-all-new-proxes-sport-r-an-extreme-performance-summer-tire/ Toyo Proxes Sport R kommer i salg i løpet av første halvår 2026, og med tiden blir det over 50 forskjellige dimmensjoner fra 13 til 21". Selv er jeg mest spent på hva som kommer i 13-16".
-
- 1
-
-
Bare seks uker siden FIA sin pressemelding om at fremtiden blir Rallycross EM fra 2026, og det har fått Bakkerud til å endre på tre års planen han laget for å komme tilbake i VM (som nå blir EM). Nå blir det kjøpt inn Mk7 for å kjøre toppklassen i EM fra neste år 2026! Det ble bare 1 år med Folvo Puma rwd i NM 2025, og nå hoppes det bukk over mellomår(ene) med landing i førerstolen på en Supercar Mk7! Dette blir bra. Flott å se at førere tenner på nye rallycrossplanen til FIA. Kan det bli litt følelsen av 10tallet igjen? Det blir ikke VM denne gangen. Men jeg tar hva jeg får, og når man ser hva alternativet var så skal jeg klare å glede meg med en ny æra i Rallycross. https://bilsport.no/pressemelding-bakkerud-tilbake-i-supercar
-
Automatgir som ikke er automatgir! 8 trinn sekvensiell til ca 3000 GBP / 40K norske om du monterer selv. Seriøse bilfolk er som regel ikke racere på data så videoteksten er som følger: I said I wouldn’t post this until the shop on the website was ready but that was months ago and it’s still not done, so if anyone is interested and wants more info on the kit to do this swap you can visit his website https://jdmpower.co.uk and get the details off there.
-
Ble skuffet når det ikke var noe RS200 på startlisten for årets FOS, men jeg er ikke den eneste som havnet bak tidskjema på bilfiks. Nå som sessongen er over er det tid ledig å bygge videre på RS200.
-
Sierra er det ikke mye å se av. Årets startliste er full av gull så den forsvinner vel i mengden?
-
Selv om vi har fått en norsk Kelly så glemmer vi ikke en OG. En gang Mk2 er Mk2 for evig.
-
Norsk Mk2. En publikumfavoritt. 11 av 10 stilpoeng til full jubel. Du ser den i begynnelsen. Stor forskjell til Ascona B 400 på slutten.
-
Du er dyktig på video når du klarer å pakke 40 sekunder med kun kvalitet. 40 sekunder med gullårene 90 og 00! 205 T16 og norsk Mk2! Slutten av denne snutten har jeg kjørt noen repriser på i kveld. Om noen spør hva er Rallylegend?
-
Sedan, 131, Celica, Lancer og Vinge. Fem legender på samme rekke.
-
Rallylegend 2025 var denne helgen, og jeg har brukt mye tid på dette samtidtig som uværet herjet østlandet. Startlisten: https://www.rallylegend.com/wp-content/uploads/2025/09/ELENCO-ISCRITTI-FINALE-bozza-3.pdf Det var to norske biler i år. Xsara Kit Car! Av skiltet så har denne levd 25 år i norge. Men var vi ikke alle enige om at det er ZX som er gammelbil? Xsara og 25 år? Kalenderen lyver ikke, men det føles ikke riktig. Som fører av Kit Car så er Rallylegend stedet å være hvor den fikk stor oppmerksomhet. Bare se 4:20min. Polakkteamet med både vinge og sedan er også verdt en kikk. Gigi Galli kjører Block sin gamle Fiesta. Den ble bare kjørt på torsdag. Synd for den skulle jeg gjerne sett gjennom hele helgen på dagtid. https://www.rallylegend.com/en/2025/07/21/gigi-galli-returns-to-rallylegend/ Kalle Rovanperä stiller med "big block" 2.5L med 360hk under panseret. #Når spinne er like viktig som å vinne. https://www.rallylegend.com/en/2025/09/02/kalle-rovanpera-back-to-rallylegend-with-toyota-starlet/ Norsk Kit Car. Er også Ford å se her om du ikke er like gira på Kit Car som jeg er.
