Jump to content

kje

Gjest
  • Posts

    360
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kje

  1. Hvor kan det ha lekket ut gass da når det ikke ble oppdaget noe lekkasje ved trykktest?
  2. Finnes det sikkerhetsventil til ac på mondeo mk4?
  3. Hadde den på ac service nå. De vacumerte, trykktestet og fylte på ny gass. De sa det var ingen lekkasje. Jeg fortalte at jeg kjørte med jumperkabel helt til det begynte å ryke og lukte og da sluttet AC og bli kald. De sa det var sannsynligvis en sikkerhetsventil som gassen hadde kommet ut fra. De visste ikke hvor dem var på Mondeo mk4, Er det noen av dere som vet hvor den er? At jeg må bruke jumperkabel sa de var sannsynligvis på grunn av gåen trykkbryter. Jeg har bestilt ny trykkbryter og venter på den i posten.
  4. Må vel fylle mer gass på anlegget for å få frem røyk og lyd igjen? Finnes det noen enkle "spraybokser" man kan fylle på og hvor får man kjøpt det?
  5. Jeg har kjørt et par turer med kompressor og ac på. Brukte uv lys da jeg tok disse bildene. Eneste jeg ikke har sjekket er den innvendige delen. Er det evaporator?
  6. Jeg klarer ikke lokalisere lekkasjen med sporstoff. Blir dere noe klokere av disse bildene? Kondensator:
  7. Ja. Er det kun det med farge på dette bildet som skal sjekkes, eller er det mer/flere ac rør?
  8. Lavtrykksiden ser vel mer normal ut mens høytrykksiden er vel altfor lav. Kan jeg ut fra det konkludere med at lekkasjen er på høytrykksiden?
  9. Jeg ville sjekke trykket i systemet først. Trykket med ac på var: lavtrykksiden(blå):30 psi høytrykksiden(rød):60psi Temperaturen ute var ca 20 grader celsius. Ifølge dette skjema er vel høytrykksiden alt for lav?
  10. Må jeg fylle på med gass også?
  11. Kjente lukt når det røk ja. Anbefaler du å teste med sporstoff? Jeg kjøpte dette sporstoffet igår:
  12. Ac blir ikke kald når jeg jumper. Clutchen går fint rundt. Motorvifta går ikke rundt, burde den? Men det virker som det er gass i systemet likevel når jeg presser inn den lille ventilen med en spiker, da hører jeg "psssst" og det kommer opp en liten "steam". Som han gjør i denne videoen (ca.2:50). Kan det være lite gass/lekkasje likevel? Bør jeg sjekke med sporstoff?
  13. Kan jeg bruke denne vannbaserte fra biltema som lager bobler? Eller må jeg tømme systemet etterpå da? Og bruke vakumpumpe? https://www.biltema.no/fritid/friluftsliv-og-camping/kokeapparat/lekkasjesoker-gass-250-ml-2000042483?gad_source=1&gad_campaignid=20567858629&gclid=Cj0KCQjwmK_CBhCEARIsAMKwcD7kuDJFr-oNcAEAZTJs5sBfpmdWKhalnrFDyvpJUXtNkNZgCi7SWvcaAgZ2EALw_wcB Prøvde jumper kabelen på reléet igjen men nå var det ingen lyd eller røyk. Clutchen går fint rundt. Hvis det er lekkasje kommer det kanskje ikke lyd/røyk før det har stått på en stund? Jeg vurderer å skifte trykkbryteren. Vet du om det er en "schraeder valve" under trykkbryteren slik at ac gassen ikke lekker ut ved bytte av trykkbryter?
  14. Ja jeg hørte lyd og det kommer røyk. Da må jeg lete etter lekkasje. Har du en anbefaling til sporstoff?
  15. Kjøpte pakningssilikon fra biltema og smørte rundt oljepluggen. Ser ut som det har blitt tett nå. Kan ikke se noe lekkasje. 👍
  16. Ok, så det som kan ha skjedd er at siden jeg har kjørt med clutchen inne hele tiden har det blitt overtrykk i systemet og dermed lekkasje?
  17. Etter å ha kjørt litt med jumpet relé og hørt en suselyd begynte det i dag å ryke og var varmt i motorrommet. Kan det være AC kompressoren som er gåen? Alt ble normalt da Jeg tok ut jumpekabelen.
  18. Kan jeg sjekke noe på den modulen? Hvordan vet jeg om jeg har automatisk temp kontroll, med digital temp setting?
  19. Ok, takk for det. Hva heter sikringen som ac bryteren går til?
  20. Ok, hva er bcm? Går den til en av sikringene bak hanskerommet?
  21. Mener du ac knappen inni kupeen? Går den til pcm?
  22. Takk for det. Har du et forslag til hvor jeg kan begynne å sjekke?
  23. Nå har jeg montert den nye clutchen. Det blir kald luft, så det var bra når jeg jumper reléet. 😊 Nå gjenstår å finne den andre feilen så jeg slipper å jumpe hver gang ac skal på. Hva kan det være? Kan det være ac bryteren inni kupeen?
  24. Er den det samme som RTV? Blir det forresten tungvint å få den ut igjen ved neste oljeskift?
  25. Bra! Jeg fant tre alternativer på Biltema, hvilket passer best tror du? 1) https://www.biltema.no/bilpleie/bilvedlikehold/tetningsmiddel/tetningsmiddel-118-ml-2000042268 2) https://www.biltema.no/bil---mc/bildeler/Eksosanlegg/reparasjonssatser/flenstetting-50-g-2000040362?gad_source=1&gad_campaignid=20567858629&gclid=Cj0KCQjw_8rBBhCFARIsAJrc9yCCmJPZBzaH8Lx5xXZu_q8V_FLfJ9RZimjZhO-sMcM_ELmBbOwwT-IaAhMyEALw_wcB 3) https://www.biltema.no/bilpleie/bilvedlikehold/tetningsmiddel/pakningssilikon-hoytemperatur-75-ml-2000041863?gad_source=1&gad_campaignid=20567858629&gclid=Cj0KCQjw_8rBBhCFARIsAJrc9yDiBXDJd3hwruWNe3Wzak5bdrjcoChTR9K5Y6uR_BfHKL5RRVmvtngaAkflEALw_wcB
×
×
  • Create New...