Jump to content

Recommended Posts

Posted

Blokka mener jeg er samme som er på ALLE SIERRA!!! Også Cosworth`en... Det er vel stort sett annen topp på di forskjellige motorene :wink:

Mvh. Trones...
87. Merkur XR4TI.
06. Ford Focus 3 dørs. MS Sport. (til salgs.)

69. Ford Capri 1600GT. 80. Ford Fiesta(til salgs). 08. Ford Mondeo 2.0 tdci.

 

HUSK å resirkulere plast! Visste du at 2kg plast sparer 4kg olje, som kan refineres til 1l bensin til å fôre lekene mine.
 

Guest Multicell
Posted

Det er ikke samme blokk i DOHC motoren som feks pinto, og Cosworth

Guest Tor Håkon
Posted

Det er vel ikke akurat så veldig vanskelig å se at blokka ikke er lik... Det er annen borring og slaglengde å..

Posted

Hvis noen har tilgang på topp-pak fra de forskjellige motorene så ser man jo om det passer med oljekjøle kanalene+boring. Kan jo være en ide å sjekke innspeksos pak også.

88' Escort Rs Turbo

86' Escort Rs Turbo -x-

I couldn't repair my brakes, so I made the horn louder.

Guest MK5 RS2000
Posted

Skal se om jeg rekker å hente de pairene der det stod med forbehold om at jeg har lest feil.. papira ligger så klart i escorten som er på verkstedet.

Posted

Trones: Vanskelig med samme blokk fra 1,6 R4 via 1,8 TD R4 til 2

,9V6 :shock: :shock:

Tor Håkon: Det beviser vel at Ford kanskje fant ut at den gamle var for dårlig :roll: :roll:

Over til fienden...

Posted

Motoren henger vel sammen sånn nogenlunde, men det er mye stress for og få mellom 150+ hk da. Dyrt for disse hestene blir og.

 

Åssen er det å sette på en lavtrykks-turbo/evt. i tillegg til all den andre trimmingen?

Noen som vet?

:?: :wink:

  • 9 months later...
Posted

Jøss, ser dere sier DOHC-motoren fungerer greit med turbo? :) Er det noe å satse på , eller blir det veldig dyrt? Tenker jeg har blåst toppakningen på motoren min, så jeg skal planere toppen.. jeg lurer på om jeg skal be folka dra av en millimeter ekstra eller.no (hvis ventilklaringen er stor nok). Men det er jo teit å gjøre det hvis man vil ha turbo seinere! Så, blir turbokonvertering kostbart? Og vil det fungere problemfritt å ta av litt på toppen? :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...