Jump to content

xr4ti

Klubbmedlem
  • Posts

    6069
  • Joined

  • Last visited

Medlemsinfo

  • Bosted
    Sandefjord
  • Medlemskort
    Kun digitalt

Profile Information

  • Kjønn
    Male
  • Bosted
    Sandefjord

Recent Profile Visitors

30331 profile views

xr4ti's Achievements

Ford RS

Ford RS (6/6)

  1. Ja det stemmer, er plastbelagt de originale bremserørene. Pleier å skrape av et par cm, bruker en kniv og pusser med litt slipepapir. Etter montasje så pensler jeg på litt svart lakk. Blir så fint så ☺️
  2. Om du skal skjøte røret så er det enklest å kappe/skjøte så langt bak som mulig ja. Er en kort del av røret der som er ganske rett slik at man får plass til flenseverktøy. Litt knot å bytte hele røret men det går. Du må i så fall ha av det dekselet under foran bærearmen. Sitter med med slike platemuttere som du bør bruke lang 6-kant pipe på, husker ikke dimmen men mener det var 16mm eller noe der omkring.
  3. Mulig jeg ikke helt skjønner hva du mener men kan du ikke bare stikke inn et skrujern eller noe på den siden som bolten skal komme ut fra og presse bærearmen slik at hulla flukter?
  4. Ingen erfaring med Focus men generelt så er P2096 en indikasjon på lean/mager blanding (for mye oksygen) som kan komme av vakumlekkasje, feil på en eller begge lamdasonder eller tett cat. Har du mulighet til se live data? Se på forholdet mellom Short Fuel Trim og Long Fuel Trim samt voltreferansene til lamdasensorene. Det kan gi deg mye info og det ligger mye info om dette på you tube. Men som skrevete så kjenner jeg ikke til Focus om den har noen kjente årsaker til at du får denne feilkoden.
  5. Kopiert kjent scene fra "Cars" det der ☺️
  6. Det vet jeg ikke noe om. Videoen var bare for å viste prinsippet. Sikkert samme greiene.
  7. Ser greit ut det settet selv om jeg ikke har brukt det selv.
  8. Kan fort bli det! De ruster fælt baki der.
  9. Bærebru, monteringssett til Ford Mondeo til Ford Mondeo | Bildeler.no Bedre pris og større utvalg på Bildeler Bærearm, hjuloppheng NTY ZWT-FR-000SKK - Eurodel.no Kun kjapt søk så du må spesifisere selv.
  10. Du er inne på noe vesentlig der men flere ganger har jeg fylt opp bagasjerommet helt ut til luka. Neste Mondeo blir kanskje en combi 🤔 Mondyblue ☺️ Bilde fra forhandler. 2015 modell, har nettopp passert 81700 km så er nok litt levetid igjen. Som å kjøre en ny bil ☺️
  11. Fin bil. Hvordan er det ha en combi når man er vant til stv da? For min del så ble det stv igjen, også en 2015 180hk men men 2wd manuell.
  12. Ble en 5-timers tur i gårdagens finvær. Som vanlig på søndager i sommerhalvåret så er det veldig mye fin bil ute på veiene i Vestfold men i går var det mer enn vanlig. Møtte flere Forder, bla et eldre par i en dønn strøken og urørt Escort mk2, en vingebil, flere US Ford, en rekke med Cortinaer, flere Taunuser m.m. Picknic på en rasteplass i indre Vestfold.
  13. xr4ti

    Lyd fra hjul hub bak

    Husker du om lyden kom når du byttet eller etter at du byttet dekk? Var de gamle dekke skjevslitt? Min erfaring er at hjullagere begynner å bli modne for utskifting ved +/- 250-300" km så om din er der omkring så ikke bli overrasket om det er et utslitt hjullager.
  14. Burde nok fått et verksted som kan dieselmotorer til å målt litt trykk. Kan vel slå fast at diesel/system-trykket faller etter en stund men hvorfor?
  15. xr4ti

    Lyd fra hjul hub bak

    Jeg hører ingen ulyd. "subbelyden" er bare bremseklossene som subber innat skivene, helt normalt. Dette er ikke noe jeg ville reagert på men mulig du oppfatter lyden annerledes. Hjullager som er slitte/defekte høres gjerne godt og man svinger side til side og gir som oftest en romlelyd. Dette er min mening og ikke dermed skrevet at det ikke er noe ulyd 😉
×
×
  • Create New...