Jump to content

Recommended Posts

Posted

Min går ennå magrere.. L8 BT og grønne dyser..

-93 Sierra Cosworth STV 4x4
X: -94 Escort Cosworth HTT, -94 Escort cosworth T-25, -94 Escort cosworth T-34, 4x -90 Sierra 4x4 Cosworth, -91 Sierra Cosworth 2wd, - 89 Sierra Cosworth 2wd, -88 Sierra Cosworth 2wd
-91 Scorpio Cosworth

Posted (edited)

min ligger rundt 11,3 - 11,7 på full klem, 14 -15 på crusing, å 13,8 -14,2 på tomgang.

3105 dyser og pukkel rygg chip, forresten.

Edited by xXx

RS Cosworth 1990

 

 

Mvh Raymond

Posted

L8 sprutet bruker vel lambda opp til 1 eller 2 psi ladetrykk om jeg husker rett. Dvs at derfra og ned på belastninga skal AFR være 14,67:1. Har du en grov chip tar det nok litt tid før den klarer å justere inn. I praksis går det helt fint å ligge på AFR på 16-17 på veldig lav belastning, så lenge som den ikke fjusker.

- 98 Pajero 2800 GLS, bruksbil/trekkbil.- 97 V70, x-bruksbil/traktor.- 84 Mod. Sierra GL, X-bruksbil, isbanebil nå, med bakstillinga opphengt i alu foringer og snart NA trimma motor :D

-200 Tahoe 5.3 LT, LPG drift.
- Diverse Megasquirt prosjekter.
- 87 Sierra sedan Cosworth 4x4, T34 kulelagra hybrid. Har veket til fordel for 98 Mustang SVT Cobra.
- Cossie4x4 LE delebil, og annet til salgs.

Youtubekanal

Posted

De fleste L8 chip brukes uten closed loop.

Med større dyser har jeg nesten tilgode å se en closed loop chip som faktisk virker.

Min erfaringe er at når chipen er laget for lambdastyring så går den mye feitere.7

Kan ha noe med at de som lager chiper som er laget for closed loop er som oftest i fra England og der skal jo bilene gå fett som **** virker det som.

Noen voldsomme sikkerhetssoner jeg jobber med.

 

Mens en chip som er laget for å ikke bruke lambda kan mappes mye mer riktig, og i praksis vil den gå mye magrere og finere.

Slik jeg har opplevd det vertfall :)

Kristian Løvland----------1989 Ford Sierra Cosworth 2wd Wolf               Prosjekttråd her
 

Posted

Skal sjekke litt opp etterpå og skrive det opp :)

-93 Sierra Cosworth STV 4x4
X: -94 Escort Cosworth HTT, -94 Escort cosworth T-25, -94 Escort cosworth T-34, 4x -90 Sierra 4x4 Cosworth, -91 Sierra Cosworth 2wd, - 89 Sierra Cosworth 2wd, -88 Sierra Cosworth 2wd
-91 Scorpio Cosworth

Posted (edited)

kjører grønndyser,mulig chippet er laget for lambda,dette har ikke jeg lengre og ligger på hele 16-17++ på tomgang-tomgangkjøring...lav 13 på full klam når trykket begynner?

Edited by Cosworth_ftw
Posted

ja..tror jeg har en vakumlekasje rundt innsuget ett sted...det treffer vel ikke høy 13 før jeg når nærmere 0.5..makstrykker akkurat no er ikke mer enn 0.8 ca,og då ligger det på en lav 13

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...