Jump to content

Recommended Posts

Posted

Noen som har noen anbefalinger hvis man ikke skal kjøre coilovere men derimot dempere og fjærer med orginal høyde som man får igjennom vanlig EU-kontroll uten problemer (gjelder en 4x4 sedan cosworth). Hvor de kan kjøpes og evt. pris er også interesant.

 

Takk!

Posted

har eiback + konis på min, funker helt tipp topp på vein, slappt på banen.

kjøp et sett godkjente fjære og få det inn i vogn kortet, da slipper du å tenke så nøye på coilovers på eu kontrollen

 

3 av mine 4 er godkjent senka, og med annen felg dim.

Posted

http://www.ebay.co.uk/itm/AVO-Spring-Kit-Escort-RS-Cosworth-STD-Ride-Height/160315159080?ssPageName=WDVW&rd=1&ih=006&category=40192&cmd=ViewItem

AVO fjærer i orginal høyde. Billig og bra.

Jeg kjøpte slike før jeg var på eu kontroll i vår, og ble sterkt positivt overraska. Demperene jeg har er gule koni, og senkefjærene jeg hadde var Eibach, en kombinasjon jeg var vledig langt fra fornøyd med. Med AVO fjærene synest jeg demperene kommer mer til sitt rette. Til tross for at fjærene er mye stivere enn Eibach så ble bilen mye mer behagelig å kjøre, og mye mindre stump i humpene.

Så en kombinasjon imellom AVO fjærer og gule koni, eventulet bilstein, kunne jeg godt gått for igjen til en eu kontroll :)

- 98 Pajero 2800 GLS, bruksbil/trekkbil.- 97 V70, x-bruksbil/traktor.- 84 Mod. Sierra GL, X-bruksbil, isbanebil nå, med bakstillinga opphengt i alu foringer og snart NA trimma motor :D

-200 Tahoe 5.3 LT, LPG drift.
- Diverse Megasquirt prosjekter.
- 87 Sierra sedan Cosworth 4x4, T34 kulelagra hybrid. Har veket til fordel for 98 Mustang SVT Cobra.
- Cossie4x4 LE delebil, og annet til salgs.

Youtubekanal

Posted

Hva med nye standardhøyde fjærer fra Ahmed Bayjoo? Mike Rainbird selger disse.

nu har jeg selv dette på min 4x4, og må indrømme. den sænker bilen.

GetAttachment-1.jpg

2.jpg

1-2.jpg

det er med 205/40-17 der er på.

 

men den køre rigtig godt med det setup.

 

H&R er også et godt bud på kvalitet med TÜW

Posted (edited)

Bilstein pluss eibach fjærer på orginal cosworth ellers.. 18" felger :)

 

IMG_7879.jpg

Edited by Fakeworth

-93 Sierra Cosworth STV 4x4
X: -94 Escort Cosworth HTT, -94 Escort cosworth T-25, -94 Escort cosworth T-34, 4x -90 Sierra 4x4 Cosworth, -91 Sierra Cosworth 2wd, - 89 Sierra Cosworth 2wd, -88 Sierra Cosworth 2wd
-91 Scorpio Cosworth

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...